API 6A Urządzenia głowicowe dla przemysłu naftowego - Element podstawowy głowicy tubingowej
Szczegóły produktu
| Odporność na korozję: | Tak, z powłoką antykorozyjną | Ciśnienie: | 2000 psi - 20000 psi |
|---|---|---|---|
| Personalizacja: | Dostępne na życzenie | Nitka: | Szybkozłącze lub kołnierz API |
| Typ połączenia: | Kołnierzowe, gwintowane, spawane | Ciśnienie robocze: | 15000 PSI |
| Klasa wydajności: | PR1-PR2 | ||
| Podkreślić |
API 6A Głowa obudowy głowicy studni,API 6A Sprzęt wiodący do odwiertów naftowych,ASEM Urządzenia głowicowe dla przemysłu naftowego |
||
Opis produktu
Głowa obudowy API 6A Komponent podstawy dla systemów głowicy studni
Głowa obudowy jest najniższym elementem zespołu głowicy odwiertów.W trakcie wiercenia, cementowania i cyklu produkcji, głowica obudowy wykonuje kilka krytycznych funkcji:
Wstrzymanie ciężaru kolejnych strun obudowy
Zapewnienie uszczelnienia pomiędzy obudową powierzchni a kolejną struną obudowy
Zapewnienie bocznych wylotów do kontroli studni i dostępu do rocznika
Służy jako podstawa do montażu urządzeń zapobiegających wybuchowi (BOP) podczas prac wiertniczych
Połączenie sznurka obudowy powierzchni z stosem BOP lub głowicą studni
Nasze głowice są zaprojektowane i wytwarzane w ścisłej zgodności zSpec 6A,ISO 10423, orazGB/T 22513Dla klientów wymagających konkretnych konfiguracji, oferujemy produkcję na zamówienie.NACE MR0175/ISO 15156wymagania dotyczące aplikacji usługi kwaśnej.
Od dziesięcioleci produkujemy głowice obudowy. Nasze produkty można znaleźć w większości pól naftowych i bloków w Chinach.
Głowa obudowy kontra cewka obudowy Rozpoznanie różnicy
W zespołach głowicy studni głowice obudowy i cewki obudowy służą różnym celom, chociaż terminy są czasami używane zamiennie.
|
Aspekt |
Głowa obudowy |
Węzeł obudowy |
|
Pozycja |
Najniższy składnik, bezpośrednio na górze obudowy powierzchni |
Część pośrednia, zamontowana nad głowicą obudowy lub inną rolą obudowy |
|
Funkcja podstawowa |
Zapewnia podstawę dla systemu głowicy studni i obsługuje całe obciążenie obudowy |
Wspiera indywidualne struny wewnętrzne obudowy i zarządza pierścieniowymi ciśnieniami między strunami |
|
Czas instalacji |
Zainstalowane na początku budowy studni, po ustawieniu obudowy powierzchni |
Dodawane w razie potrzeby podczas wiercenia, odpowiadające każdej kolejnej strumieni obudowy |
|
Wskaźnik ciśnienia |
Ogólnie znamionowane dla najwyższego przewidywanego ciśnienia do odwiertów |
Może mieć różne wartości ciśnienia w zależności od głębokości i systemu ciśnienia odpowiedniej struny obudowy |
|
Filozofia projektowania |
Zazwyczaj bardziej solidny, pojedynczy projekt, aby pomieścić różne scenariusze studni |
Więcej modułów, umożliwiających dostosowaniezd) wprowadzenie nowych rozwiązań |
Rodzaje zawiesników obudowy ️ Mandrel vs Slip-Style
Wiesza do obudowy to element, który podtrzymuje sznurkę obudowy, gdy jest ona wprowadzana do głowicy studni.
Wskaźnik:
Wieszenie typu ślizgowy jest konwencjonalnym i najczęściej stosowanym wzorem. Składa się z segmentów ślizgowych, które owijają się wokół obudowy i ugryzają się w ścianę rury, aby wspierać obciążenie obudowy.Te wieszaki są zainstalowane wokół obudowy po tym, jak jest uruchomiony w studni, przed lub po zacementowaniu obudowy.
Wyroby z tworzyw sztucznych:
Wiązacz typu mandrelu jest przedrukowany bezpośrednio do obudowy, zapewniając lepszą kontrolę studni podczas lądowania wiązki i poprawiając pieczęć pierścieniową.Ten typ jest zazwyczaj stosowany w przypadku szczególnych potrzeb podczas budowy studni.
Oba typy wieszaków są zaprojektowane tak, aby przenosić pełną masę dziesiątków tysięcy funtów sznurków obudowy z dziury wiertniczej na ramię ładunkowe w głowicy obudowy lub na cewce.
Nasze głowice są dostępne zarówno z zawieszkami typu ślizgowym, jak i z zawieszkami mandrelowymi, i działają zamiennie.Ta wymiana jest szczególnie wartościowa dla rozwiązywania niespodziewanych problemów w terenie.
Metody łączenia
Nasze głowice obudowy mogą być podłączone do obudowy powierzchni za pomocą trzech różnych metod, umożliwiając klientom wybór konfiguracji, która najlepiej odpowiada ich warunkom studni i preferencjom operacyjnym.
1. Połączenie ze ślizgiem dolnym ️ Ślizgiem typu WD z wtórną pieczęcią BT
Ta metoda podłączenia wykorzystuje śruby typu WD do utrzymania obudowy powierzchni w miejscu, w połączeniu z wtórną strukturą uszczelnienia typu BT do ochrony przed przeciekami.
Główne cechy:
Połączenie obudowy powierzchni za pomocą ślizgu typu WD
Przyjąć strukturę wtórnej uszczelnienia typu BT
Dokładne pomiar długości struny obudowy nie jest wymagany, co ułatwia montaż
Niepodlega wpływom otoczenia ani warunków klimatycznych
Łatwa, szybka, bezpieczna i niezawodna instalacja
Zastosowane rozmiary obudowy:30", 20", 13-3/8", 12-1/4", 9-5/8", 7", 5-1/2"
2. Połączenie dolnego węzła ️ Dostępne wiele rodzajów węzłów
Ta metoda łączy dolną część głowicy obudowy z powierzchnią obudowy za pomocą różnych rodzajów nitek.pozytywne połączenie mechaniczne między głowicą obudowy a sznurkiem obudowy.
Dostępne rodzaje nitek:CSG, LCSG, BCSG, TM
Główne cechy:
Wygodna i szybka instalacja
Bezpieczne i niezawodne w pracy
Szeroki zakres opcji przędzu do dopasowania do różnych specyfikacji obudowy
Nie wymaga spawania, zachowując właściwości metalurgiczne
3. Połączenie spawane w dolnej części
Metoda ta polega na spawaniu dolnej części głowicy obudowy bezpośrednio do powierzchni obudowy.
Główne cechy:
Podłoga głowicy obudowy łączy się z obudową powierzchni przez spawanie
W pierścieniowej przestrzeni spawalniczej do testowania efektu spawania przewidziano otwór testowy ciśnienia
Złot może zostać w pełni zbadany przed wprowadzeniem do eksploatacji głowicy studni
Idealne dla stałych instalacji, w których preferowane jest spawanie
Specyfikacje techniczne Kompleksowe opcje konfiguracji
Nasze głowice są dostępne w szerokim zakresie konfiguracji, aby odpowiadać praktycznie każdej kondycji studni, od płytkich studni lądowych po głębokie aplikacje HPHT na morzu.
|
Parametry |
Dostępne opcje |
|
Standardy projektowania |
Specyfikacja API 6A (ostatnie wydanie), ISO 10423, GB/T 22513 |
|
Uzupełnienie wymagań |
NACE MR0175 / ISO 15156 |
|
Narysowane ciśnienie robocze |
2,000 psi ¥ 20,000 psi (14 MPa ¥ 140 MPa) |
|
Poziom specyfikacji produktu (PSL) |
PSL 1, PSL 2, PSL 3, PSL 3G, PSL 4 |
|
Wymóg wydajności (PR) |
PR1 PR2 |
|
Klasa materiału |
AA, BB, CC, DD, EE, FF, HH |
|
Staż głowy obudowy |
Jednorazowe, podwójne, wieloetapowe |
|
Rodzaj zawiesiny |
Wyroby z tworzyw sztucznych |
|
Specyfikacja zawiesiny |
4", 41⁄2", 5", 51⁄2", 7" |
|
Rodzaj uszczelnienia |
Ściany metalowe, ściany niemetalowe, ściany złożone |
|
Klasa temperatury |
P · U (od 29°C do + 121°C) |
Zrozumienie poziomów specyfikacji produktu (PSL 1?? 4)
API 6A definiuje wiele poziomów specyfikacji produktu, z których każdy ma rosnące wymagania techniczne-:
PSL 1:Standardowy poziom jakości dla usługi ogólnej, jeżeli nie są wymagane dodatkowe kontrole jakości.
PSL 2:Dodatkowe wymagania dotyczące chemii materiału i badań w odniesieniu do PSL 1.
PSL 3 / PSL 3G:Bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące materiałów, kontroli i dokumentacji.-.
PSL 4:Najwyższy poziom specyfikacji, wymagający najbardziej rygorystycznych badań, w tym 100% badania nieniszczącego (NDE) wszystkich części pod ciśnieniem i pełnej dokumentacji w zakresie identyfikowalności-.
Zrozumienie klas materiałów (AA do HH)
Klasa materiału określa przydatność materiałów do różnych środowisk eksploatacyjnych:
|
Klasy |
Środowisko obsługi |
|
AA |
Obecne, nieżrące usługi |
|
BB |
Ogólna eksploatacja z umiarkowanym potencjałem korozji |
|
CC |
Usługa o wyższym potencjale korozyjnym |
|
DD |
Serwowanie kwaśne z częściowym ciśnieniem H2S > 0,05 bara |
|
EE |
Usługa kwaśna z bardziej rygorystycznymi wymaganiami |
|
FF |
Surowa żywność o wysokich stężeniach H2S i CO2 |
|
HH |
Wykonywanie w warunkach ekstremalnych wymagających stopów odpornych na korozję |
Wyższe klasy materiałów nakładają bardziej rygorystyczne kontrole twardości, bardziej rygorystyczne wymagania NDE i bardziej rygorystyczne specyfikacje chemiczne w celu zapobiegania krakingowi pod wpływem siarki siarkowej (SSC) w środowiskach H2S.
Zrozumienie wymogów dotyczących wydajności (PR1 vs PR2)
|
Poziom wydajności |
Opis |
|
PR1 (Wymóg wydajności 1) |
Standardowe badania wydajności, w tym badania hydrostatyczne powłoki i badania siedzenia w temperaturze otoczenia |
|
PR2 (Wymóg wydajności 2) |
Zwiększone badania wydajności w warunkach cyklicznych ciśnienia i temperatury, symulujące rzeczywiste środowiska eksploatacyjne.Certyfikacja PR2 wymaga bardziej szczegółowych badań niż PR1 i jest zazwyczaj określona dla usług krytycznych. |
Kluczowe cechy projektowania
45° konstrukcja ramienia obciążenia
Nasze głowice zawierają miskę o prostym rzutu z 45 stopniowym ramieniem lądowania.Takie zaprojektowanie zapobiega uszkodzeniu obszarów uszczelniających przez narzędzia wiertnicze i zapobiega problemom z ugryzieniem wtyczki testowej i osłony miski przy zastosowaniu ciśnieniaRamię 45° jest zaprojektowane tak, aby wspierać pełny ciężar sznurka przewożonego przez klamkę.
Kompatybilność wymiennego klamra
Wzornictwo miski przyjmuje bez modyfikacji obroże typu ślizgowe i obroże z osłonami.Ta elastyczność ułatwia zarządzanie zapasami i umożliwia personelowi terenowemu szybkie dostosowanie się do zmieniających się warunków studni.
Opcje wyjścia bocznego
Nasze głowice są wyposażone w dwa boczne gniazda.
Dynamiczne pomiary poziomu płynu podczas produkcji
Wydalanie gazu w obudowie do zarządzania ciśnieniem
Pralenie na gorąco i wtryskiwanie chemiczne
Odwołanie dostępu do celów monitorowania i interwencji
Wystawy dostępne są w wielu konfiguracjach, w tym wystawy rurociągowe i wystawy z kołkami (z zaciskami).
Poziom zamknięcia wtórnego
Węzły głowicy obudowy są wyposażone w siedzenie do wtórnego uszczelnienia, które może zawierać wtórną dodatkową uszczelnienie pierścieniowe, które umożliwia maksymalne wzmocnienie ciśnienia z jednym etapem.
Instalacja i służba polowa
Zalecana procedura instalacji
Krok 1 Przygotowanie
Sprawdź, czy specyfikacje głowicy obudowy odpowiadają konstrukcji studni (ciśnienie nominalne, klasa materiału, PSL)
Sprawdź wszystkie powierzchnie uszczelniające, powierzchnie płaszczyzn i nitek pod kątem uszkodzeń lub pozostałości
Upewnij się, że wszystkie wymagane uszczelki, uszczelki, śruby i akcesoria są dostępne
Potwierdzenie zgodności głowicy obudowy z wielkością obudowy powierzchni i metodą podłączenia
Krok 2 Pozycjonowanie i połączenie
Obniż głowicę obudowy na powierzchnię obudowy za pomocą wybranej metody podłączenia dolnego (pociąg, nitka lub spawanie)
W przypadku połączeń ślizgowych: zainstalować ślizgi WD i wtórne uszczelnienie BT
W przypadku połączeń nawiniętych: wypełnić nici do określonych wartości momentu obrotowego przy użyciu odpowiedniego związku nawiniętego
W przypadku połączeń spawanych: zakończyć spawanie i pozwolić na ochłodzenie przed badaniem ciśnienia
Sprawdź ustawienie i poziom
Krok 3 ️ Połączenie paska
Wyrównanie górnych otworów śruby flanszu z flanszu łączenia
Zainstalować śruby i orzechy z odpowiednimi uszczelnieniami pierścieniowymi (typ R, RX lub BX w zależności od wartości ciśnienia)
Przycisnąć śruby do określonych wartości momentu obrotowego w sekwencji krzyżowej
Krok 4 ∆ Badanie ciśnienia
Wykonanie badania ciśnienia hydrostatycznego do 1,5x znamionowego ciśnienia roboczego do badania powłoki (minimalny czas trwania 5 sekund)-
Przeprowadzenie badań siedzenia/uszczelnienia przy nominalnym ciśnieniu roboczym 1,1x
W przypadku połączeń spawanych: W celu sprawdzenia integralności spawania należy wykorzystać otwór testowy ciśnienia
Zarejestruj wszystkie wyniki badań w celu zapisu studni i zgodności z przepisami
Krok 5 ️ Zgromadzenie końcowe
Zainstaluj wieszak obudowy i uruchom następny ciąg obudowy
Zainstalować komórkę BOP lub kolejne elementy głowicy studni
Wykonanie końcowego badania ciśnienia na poziomie systemu
Zapewnienie jakości: 100% badania przed dostawą
Przed opuszczeniem zakładu produkcyjnego każda głowica obudowy podlega kompleksowemu testowi zgodnie z wymogami API Spec 6A:
FZ każdą przesyłką dostarczane są sprawozdania z badań, w tym sprawozdania z badań materiałów (MTR), sprawozdania z NDE i zapisy z badań ciśnienia.
Wskazówka do wyboru: Jak wybrać odpowiednią głowicę obudowy
|
Czynnik wyboru |
Wnioski |
|
Wyniki |
Na lądzie vs. na morzu; pionowo vs. odbiegające vs. poziome |
|
Głębokość i ciśnienie |
Głębsze studnie i wyższe ciśnienie wymagają wyższych poziomów PSL i wyższych wartości ciśnienia. |
|
Środowisko żrące |
Określ obecność H2S (kwaśnego) lub CO2 (słodkiego). Wybierz odpowiednio klasę materiału: klasy DD do FF dla kwasowych; klasy HH lub CRA dla ekstremalnych warunków |
|
Program osadzania |
Liczba wymaganych sznurków obudowy; głowice obudowy jednoetapowe dla prostszych studni; wieloetapowe dla złożonych zakończeń |
|
Preferencje dla zawiesników |
Rodzaj ślizgowy (konwencjonalny, najczęściej stosowany) lub rodzaj mandrylowy (przewód górny do studni) |
|
Metoda połączenia |
Połączenie ślizgowe (najłatwiejsze, nie wymaga pomiaru), połączenie nić (szybkie, niezawodne) lub połączenie spawane (trwałe, w pełni sprawdzalne) |
|
Wymóg poziomu PSL |
PSL 1 dla usługi ogólnej; PSL 2 dla poprawy jakości; PSL 3?? 4 dla krytycznych zastosowań HPHT, offshore i acid service |
|
Wymóg poziomu PR |
PR1 dla standardowej obsługi; PR2 dla zastosowań wymagających weryfikacji cyklicznej wydajności ciśnienia i temperatury |
|
Wymagania dotyczące bocznych gniazd |
Liczba, wielkość i rodzaj wylotów (rurociąg, rurociąg z kołnierzem, rurociąg z przedłużonym kołnierzem) wymagany do dostępu do pierścienia i kontroli studni |
Dlaczego wybrać Sunrise dla głowic osłonowych
Jako specjalnyzSunrise, firma handlowa z silnymi partnerstwami produkcyjnymi z certyfikatem API, oferuje:
Głowice obudowy certyfikowane według specyfikacji API 6A¢ Pełna zgodność z najnowszą edycją specyfikacji API 6A, w tym PSL 1 do PSL 4
Zgodność z przepisami NACE MR0175W przypadku środowisk H2S materiały wybrane i poddane obróbce cieplnej zgodnie z NACE MR0175/ISO 15156
Szeroki zakres ciśnienia¥ 2000 psi do 20000 psi, aby pasować do każdej kondycji studni
Elastyczne połączenia dolne
Kompletne opcje zawiesiny
Pełne objęcie klasą materiałuZ AA (służba ogólna) do HH (służba ekstremalnie kwaśna)
Głowice obudowy dwuetapowe i wieloetapowe dostępne do złożonych programów obudowy z wieloma liniami pośrednimi i produkcyjnymi
Dziesięciolecia sprawdzonego doświadczenia w terenieNasze produkty są instalowane na polach naftowych i blokach w całym Chinach.
Produkcja na zamówienie
Pełna dokumentacjaRaporty z badań w fabryce, raporty NDE, zapisy z badań ciśnienia i certyfikacja zgodności API włączone do każdej przesyłki
Globalne wsparcie logistyczne¢ Dokumentacja eksportowa, transport morski/powietrzny oraz dostawa do odległych miejsc wiercenia na całym świecie
Skontaktuj się z Sunrise.Zapewniamy odpowiednią klasę ciśnienia, typ połączenia, klasę materiału,i poziom PSL dla konkretnych warunków odwiertów, NACE MR0175 zdolność obsługi kwaśnych produktów i terminowa dostawa.
Najważniejsze cechy produktu
Głowa obudowy API 6A Komponent podstawy dla systemów głowicy studni Głowa obudowy jest najniższym elementem zespołu głowicy odwiertów.W trakcie wiercenia, cementowania i cyklu produkcji, głowica obudowy wykonuje kilka krytycznych funkcji: Wstrzymanie ciężaru kolejnych strun obudowy Zapewnienie ...
KTZ600S Pumpy tłocznicze 600HP Wysokiej Prędkości Triplex Pumpy do obsługi studni
Product Overview The KTZ600S Plunger Pump is a high-speed, 600 HP (447 kW) reciprocating plunger pump engineered for demanding well service operations. With a maximum stroke rate of 450 RPM, it delivers exceptional flow rates in a compact, lightweight package. This pump is a key component in modern ...
KQZ1000L Pumpy tłocznicze Pumpy pięciokrotne 1000 KM do obsługi studni pod wysokim ciśnieniem
Product Overview The KQZ1000L Plunger Pump is a high-power, 1000 HP (746 kW) quintuplex reciprocating plunger pump engineered for the most demanding well service operations. With a maximum stroke rate of 450 RPM and a robust connecting rod load of 100,000 lbs (445 kN), it delivers exceptional flow ...
KTZ2250 Pumpy tłokowe Pumpy wysokiego ciśnienia o mocy 2250 KM do szczelinowania i cementu
Product Overview The KTZ2250 Plunger Pump is a heavy-duty, 2250 HP (1,679 kW) reciprocating plunger pump engineered for the most demanding high-pressure well service operations. With a maximum stroke rate of 330 RPM and an exceptional connecting rod load of 238,570 lbs (1,061,212 N), it delivers the ...
Pompa Plungerowa KQZ2500 – Pięciotłokowa Pompa o Mocy 2500KM do Frakcjonowania i Cementowania pod Wysokim Ciśnieniem
KQZ2500 Plunger Pump – 2500HP Quintuplex Pump for High-Pressure Fracturing & Cementing Product Overview The KQZ2500 Plunger Pump is a heavy-duty, 2500 HP (1865 kW) quintuplex reciprocating plunger pump engineered for the most demanding high-pressure well service operations. With a maximum stroke ...
Uprzejmie prosimy o skorzystanie z naszego formularza kontaktowego online poniżej w przypadku jakichkolwiek pytań. Nasz zespół skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.