Jakość API 5CT Narzędzia do wydobycia ropy naftowej Duża średnica studni naftowej fabryka
<
Jakość API 5CT Narzędzia do wydobycia ropy naftowej Duża średnica studni naftowej fabryka
Jakość API 5CT Narzędzia do wydobycia ropy naftowej Duża średnica studni naftowej fabryka
>

API 5CT Narzędzia do wydobycia ropy naftowej Duża średnica studni naftowej

Nazwa marki: Factory-owned Brand
Miejsce pochodzenia: Chiny
Orzecznictwo: API, ASEM, etc.
Minimalna ilość zamówienia: zależy od produktów

Szczegóły produktu


Podkreślić

API 5CT Narzędzia do wydobycia ropy naftowej

,

Narzędzia do wydobycia ropy naftowej ASEM

,

Rurociąg OCTG z osłoną studni naftowej

Opis produktu

Rura obudowy odwiertu to stalowa rura o dużej średnicy, używana do podtrzymywania ścian odwiertów ropy naftowej i gazu po zakończeniu wiercenia. W przeciwieństwie do rur eksploatacyjnych lub wiertniczych – które można wyciągnąć i ponownie wykorzystać –obudowa jest materiałem jednorazowego użytku, przeznaczonym na stałe. Jest ona wprowadzana do otworu wiertniczego i cementowana na miejscu, aby zapewnić długoterminową integralność strukturalną. W rzeczywistości obudowa stanowi ponad 70% całego zużycia rur w odwiertach naftowych, co czyni ją największym pojedynczym elementem rurowym w każdym programie budowy odwiertu.

Po zacementowaniu obudowa stabilizuje otwór wiertniczy, izoluje różne formacje podziemne, zapobiega zapadaniu się odwiertu i tworzy bezpieczną ścieżkę dla cyrkulacji płuczki wiertniczej podczas wiercenia oraz dla rur eksploatacyjnych w późniejszym okresie eksploatacji odwiertu.



Funkcje obudowy – dlaczego jest niezbędna

Obudowa naftowa pełni wiele krytycznych funkcji przez cały okres eksploatacji odwiertu:

Stabilność otworu wiertniczego – Zapobiega zapadaniu się otworu, zwłaszcza podczas wiercenia przez nieukonsolidowane lub spękane formacje.

Izolacja formacji – Uszczelnia różne strefy ciśnieniowe, warstwy solne, niestabilne łupki i kieszenie wysokociśnieniowe, zapobiegając przepływowi krzyżowemu między formacjami. 

Ochrona wód gruntowych – Izoluje wodonośne warstwy słodkiej wody od płynów złożowych i płuczek wiertniczych, co jest kluczowym wymogiem bezpieczeństwa środowiskowego.

Zatrzymanie ciśnienia – Zapewnia barierę wysokociśnieniową dla systemów zapór przeciwwybuchowych (BOP) i urządzeń do kontroli odwiertu.

Przewód produkcyjny – Kolumna rur produkcyjnych mieści rury, przez które ropa i gaz przepływają na powierzchnię.



Klasyfikacja obudowy według funkcji – pięć kolumn

W odwiertach naftowych i gazowych zazwyczaj stosuje się wiele koncentrycznych kolumn obudowy, z których każda ma określoną funkcję, rozmiar i zakres głębokości. Dokładna liczba kolumn zależy od głębokości odwiertu, warunków geologicznych i wymogów regulacyjnych.

Typ obudowy

Typowa średnica zewnętrzna (cale)

Funkcja

Obudowa przewodowa

20″ – 36″

Zapobiega wypłukiwaniu w pobliżu powierzchni, wspiera głowicę odwiertu, izoluje bardzo płytkie formacje

Obudowa powierzchniowa

9 5/8″ – 20″

Chroni strefy wód słodkich, wspiera stos BOP, zapewnia pierwsze uszczelnienie ciśnieniowe

Obudowa pośrednia

7″ – 16″

Uszczelnia strefy o nietypowym ciśnieniu, zapobiega utracie cyrkulacji, izoluje problematyczne formacje (sól, niestabilne łupki)

Obudowa produkcyjna

4½″ – 9 5/8″

Transportuje płyny złożowe na powierzchnię, mieści kolumnę rur, musi wytrzymać obciążenia przez cały okres eksploatacji odwiertu

Rura okładzinowa (łącząca)

4½″ – 7″

Zawieszana na obudowie pośredniej; zmniejsza wagę i koszt; może być przedłużona do powierzchni

Uwaga dotycząca wyboru:Kolumny obudowy przewodowej i powierzchniowej są zazwyczaj klasy J55 lub K55. Obudowa produkcyjna dla głębszych odwiertów wykorzystuje N80, P110 lub Q125. W przypadku odwiertów zawierających siarkowodór (H₂S) zawsze należy określić gatunki L80 lub wyższe do pracy w środowisku kwaśnym.



Kluczowe specyfikacje (API 5CT / ISO 11960)

 

Norma:API SPEC 5CT / ISO 11960

Zakres rozmiarów:Średnica zewnętrzna 4½″ – 20″ (114,3 mm – 508 mm)

Dostępne gatunki:H40, J55, K55, N80 (wszystkie typy), L80 (wszystkie typy), C90, T95, P110, Q125, V150, a także stopy odporne na korozję (13Cr-80/110, 28Cr-80/110)

Połączenia gwintowane:STC (krótki gwint okrągły), LTC (długi gwint okrągły), BTC (gwint trapezowy), a także połączenia premium (VAM®, VAM TOP®, NEW VAM, TPCO)

Zakresy długości:

R1:4,88 m – 7,62 m (16 stóp – 25 stóp)

R2:7,62 m – 10,36 m (25 stóp – 34 stóp)

R3:10,36 m – 14,63 m (34 stopy – 48 stóp)

Formy przetwarzania: Krótki gwint okrągły, długi gwint okrągły, częściowy gwint trapezowy (BTC), specjalne luzy i połączenia premium


Wybór gatunku stali – dopasowanie gatunku do warunków odwiertu

Gatunki obudowy API 5CT określają granicę plastyczności, wytrzymałość na rozciąganie i przydatność do środowisk korozyjnych. Wyższe gatunki oferują większą odporność na zgniatanie i możliwość pracy w głębszych odwiertach.

Gatunek

Granica plastyczności (MPa / ksi)

Obróbka cieplna

Serwis kwaśny

Typowa głębokość

Zastosowanie

H40

276–552 / 40–80

Normalizowany

Nie

< 1500 m

Płytkie odwierty o niskim ciśnieniu

J55

379–552 / 55

Normalizowany

Nie

< 2500 m

Obudowa przewodowa, powierzchniowa

K55

379–552 / 55

Normalizowany

Nie

< 3000 m

Wyższa wytrzymałość na rozciąganie

N80-1

552–758 / 80

Normalizowany

Nie

2500–4000 m

Odwierty o średniej głębokości

N80-Q

552–758 / 80

Q&T

Nie

3000–4500 m

Poprawiona udarność

L80-1

552–655 / 80

Q&T

Tak

2500–4500 m

Ogólny serwis kwaśny (H₂S)

L80-13Cr

552–655 / 80

Q&T

Tak

2500–4500 m

Odporność na korozję CO₂

C90

621–724 / 90

Q&T

Tak

3500–5500 m

Głębokie odwierty kwaśne

T95

655–758 / 95

Q&T

Tak

4000–6000 m

Głębokie odwierty HPHT kwaśne

P110

758–965 / 110

Q&T

Nie

4000–6000 m

Głębokie odwierty, wysokie ciśnienie

Q125

862–1034 / 125

Q&T

Nie

5000–8000 m

Odwierty ultra-głębokie

V150

1034 / 150

Q&T

Nie

8000 m+

Ekstremalna głębokość i ciśnienie

13Cr-80/110

Różne

Q&T

Tak

3000–5500 m

Odwierty słodkie bogate w CO₂

28Cr-80/110

Różne

Q&T

Tak

4000–6500 m

Środowiska z wysokim stężeniem CO₂ + H₂S

Krytyczna uwaga dotycząca bezpieczeństwa:J55, N80 i P110 sąNIEodpowiednie do pracy w środowisku kwaśnym (obecność H₂S). Brakuje im wymaganej kontroli twardości i ulegną pękaniu naprężeniowo-siarkowodorowemu (SSC). Jeśli ciśnienie parcjalne H₂S przekracza 0,05 bara, zawsze należy określić gatunki L80-1 lub wyższe do pracy w środowisku kwaśnym.


Rodzaje połączeń gwintowanych – zrozumienie połączeń API

Połączenia obudowy API 5CT mają kluczowe znaczenie dla wydajności uszczelniania, nośności i integralności odwiertu. Oto porównanie standardowych opcji:

Połączenie

Pełna nazwa

Kluczowe cechy

Najlepsze zastosowanie

STC

Krótki gwint i łącznik

8 gwintów na cal; krótsze, lżejsze połączenie

Płytkie odwierty, zastosowania o niskim obciążeniu, projekty wrażliwe na koszty

LTC

Długi gwint i łącznik

Ten sam profil gwintu co STC, ale dłuższy łącznik dla większego zazębienia gwintów

Odwierty o średniej głębokości, wyższe obciążenia rozciągające, ogólne zastosowanie obudowy

BTC

Gwint i łącznik trapezowy

Profil gwintu kwadratowego/trapezowego; wysoka nośność osiowa

Głębokie odwierty, środowiska wysokociśnieniowe, maksymalna wytrzymałość na rozciąganie

Poza standardowymi gwintami API,połączenia premium(takie jak VAM®, VAM TOP®, NEW VAM i zastrzeżone projekty TPCO) oferują ulepszoną wydajność:

Uszczelnienie metal-na-metal dla doskonałej szczelności gazowej

Opora momentu obrotowego o kącie wstecznym dla precyzyjnej kontroli montażu

Wyższa nośność momentu obrotowego dla odwiertów odchylonych i poziomych

Kwalifikacja ISO 13679 CAL-IVdla zastosowań krytycznych

Zalecane dlaodwiertów HPHT, odwiertów gazowych i pracy w środowisku kwaśnym


Tabela wymiarów i wag obudowy

Średnica zewnętrzna (cale)

Średnica zewnętrzna (mm)

Zakres wag (kg/m)

Zakres wag (lb/ft)

Gatunki

Rodzaje gwintów

Opcje długości

4½″

114,3

14,14 – 22,47

9,5 – 15,1

J55/K55/N80/P110

LTC / STC / BTC

R1 / R2 / R3

5″

127,0

17,11 – 35,86

11,5 – 24,1

J55/K55/N80/P110

LTC / STC / BTC

R1 / R2 / R3

5½″

139,7

20,83 – 34,23

14,0 – 23,0

J55/K55/N80/P110

LTC / STC / BTC

R1 / R2 / R3

6 5/8″

168,3

29,76 – 35,72

20,0 – 24,0

J55/K55/N80/P110

LTC / STC / BTC

R1 / R2 / R3

7″

177,8

25,30 – 56,55

17,0 – 38,0

J55/K55/N80/P110

LTC / STC / BTC

R1 / R2 / R3

7 5/8″

193,7

35,72 – 63,69

24,0 – 42,8

J55/K55/N80/P110

LTC / STC / BTC

R1 / R2 / R3

8 5/8″

219,1

35,72 – 72,92

24,0 – 49,0

J55/K55/N80/P110

LTC / STC / BTC

R1 / R2 / R3

9 5/8″

244,5

48,07 – 86,91

32,3 – 58,4

J55/K55/N80/P110

LTC / STC / BTC

R1 / R2 / R3

10¾″

273,1

48,73 – 97,77

32,75 – 65,7

J55/K55/N80/P110

STC / BTC

R1 / R2 / R3

11¾″

298,5

62,50 – 89,29

42,0 – 60,0

J55/K55/N80/P110

STC / BTC

R1 / R2 / R3

13 3/8″

339,7

71,43 – 107,15

48,0 – 72,0

J55/K55/N80/P110

STC / BTC

R1 / R2 / R3

16″

406,4

96,73 – 162,21

65,0 – 109,0

J55/K55/N80/P110

STC / BTC

R1 / R2 / R3

18 5/8″

473,1

130,21

87,5

J55/K55/N80/P110

STC / BTC

R1 / R2 / R3

20″

508,0

139,89 – 197,93

94,0 – 133,0

J55/K55/N80/P110

LTC / STC / BTC

R1 / R2 / R3



Jak wybrać odpowiednią obudowę naftową?

Wybór obudowy wymaga zrównoważenia parametrów projektowych odwiertu z budżetem i dostępnością. Skorzystaj z tej listy kontrolnej:

 Głębokość i ciśnienie odwiertu – Głębokie odwierty o wyższym ciśnieniu wymagają gatunków o wyższej wytrzymałości (P110, Q125, V150).

 Środowisko korozyjne – Określ, czy obecny jest H₂S (kwaśny) czy CO₂ (słodki).

H₂S (kwaśny): Minimum L80-1; C90 lub T95 dla głębszych odwiertów kwaśnych.

 CO₂ (słodki): Gatunki 13Cr dla umiarkowanego CO₂; rozważyć duplex stainless dla silnego CO₂.

 Zarówno H₂S, jak i CO₂: Połączenia premium + gatunki CRA (stopy odporne na korozję).

 Typ połączenia – STC dla płytkich odwiertów o niskim obciążeniu; LTC dla ogólnego zastosowania; BTC dla głębokich/wysokich obciążeń; połączenia premium dla odwiertów HPHT, gazowych lub odchylonych.

 Poziom specyfikacji produktu (PSL) – API 5CT definiuje PSL-1 (standardowy) i PSL-2 (twardsza chemia, testy udarności, NDT). PSL-2 jest zazwyczaj wymagany dla pracy w środowisku kwaśnym, na morzu i w odwiertach krytycznych, ale zwiększa koszt o 5–15%.

 Zakres długości – R3 (najdłuższy) minimalizuje liczbę połączeń na odwiert, ale wymaga większego sprzętu do obsługi i transportu. R1 i R2 są bardziej powszechne w większości programów wiertniczych.

 Wykończenie końca – Określ gwintowane i złączone (T&C) ze złączką lub gładkie z fazowaniem do spawania.


Dlaczego warto współpracować z Sunrise w zakresie obudów naftowych?

Jako specjalistyczna firma handlowa z silnymi, długoterminowymi partnerstwami fabrycznymi, Sunrise oferuje:Materiał certyfikowany API 5CT – Pełna identyfikowalność z certyfikatami badań młynowych (MTC) dla każdego złącza.

Kompletny zakres gatunków – Od H40 do wysokostopowych gatunków 28Cr, dostępne w magazynie lub na zamówienie.

 Elastyczne opcje długości – R1, R2 lub R3 dopasowane do projektu odwiertu i ograniczeń transportowych.

 Pełne portfolio gwintów – STC, LTC, BTC i połączenia premium (VAM, VAM TOP, NEW VAM, TPCO).

 Dostawy do pracy w środowisku kwaśnym i CRA – Dostępne gatunki L80, C90, T95, 13Cr i 28Cr zgodne z NACE MR0175.

 Globalne wsparcie logistyczne – Dokumentacja eksportowa, fracht morski/lotniczy i dostawa na miejsce, nawet do odległych lokalizacji wiertniczych.

 Pomoc techniczna – Nie jesteś pewien, jaki gatunek lub połączenie pasuje do Twojego odwiertu? Pomożemy Ci poprawnie określić specyfikację, unikając kosztownych błędów w wyborze.

 Skontaktuj się z nami aby zamówić obudowę naftową API 5CT do swojego projektu wiercenia, eksploatacji lub remontu. Dostarczamy odpowiedni gatunek, połączenie, długość i ilość dla Twoich specyficznych warunków odwiertu – z pełną zgodnością i terminową dostawą.




Najważniejsze cechy produktu

Rura obudowy odwiertu to stalowa rura o dużej średnicy, używana do podtrzymywania ścian odwiertów ropy naftowej i gazu po zakończeniu wiercenia. W przeciwieństwie do rur eksploatacyjnych lub wiertniczych – które można wyciągnąć i ponownie wykorzystać –obudowa jest materiałem jednorazowego użytku, ...

ZAŁĄCZONE PRODUKTY
Jakość KTZ600S Pumpy tłocznicze     600HP Wysokiej Prędkości Triplex Pumpy do obsługi studni fabryka

KTZ600S Pumpy tłocznicze 600HP Wysokiej Prędkości Triplex Pumpy do obsługi studni

Product Overview The KTZ600S Plunger Pump is a high-speed, 600 HP (447 kW) reciprocating plunger pump engineered for demanding well service operations. With a maximum stroke rate of 450 RPM, it delivers exceptional flow rates in a compact, lightweight package. This pump is a key component in modern ...

Jakość KQZ1000L Pumpy tłocznicze Pumpy pięciokrotne 1000 KM do obsługi studni pod wysokim ciśnieniem fabryka

KQZ1000L Pumpy tłocznicze Pumpy pięciokrotne 1000 KM do obsługi studni pod wysokim ciśnieniem

Product Overview The KQZ1000L Plunger Pump is a high-power, 1000 HP (746 kW) quintuplex reciprocating plunger pump engineered for the most demanding well service operations. With a maximum stroke rate of 450 RPM and a robust connecting rod load of 100,000 lbs (445 kN), it delivers exceptional flow ...

Jakość KTZ2250 Pumpy tłokowe Pumpy wysokiego ciśnienia o mocy 2250 KM do szczelinowania i cementu fabryka

KTZ2250 Pumpy tłokowe Pumpy wysokiego ciśnienia o mocy 2250 KM do szczelinowania i cementu

Product Overview The KTZ2250 Plunger Pump is a heavy-duty, 2250 HP (1,679 kW) reciprocating plunger pump engineered for the most demanding high-pressure well service operations. With a maximum stroke rate of 330 RPM and an exceptional connecting rod load of 238,570 lbs (1,061,212 N), it delivers the ...

Jakość Pompa Plungerowa KQZ2500 – Pięciotłokowa Pompa o Mocy 2500KM do Frakcjonowania i Cementowania pod Wysokim Ciśnieniem fabryka

Pompa Plungerowa KQZ2500 – Pięciotłokowa Pompa o Mocy 2500KM do Frakcjonowania i Cementowania pod Wysokim Ciśnieniem

KQZ2500 Plunger Pump – 2500HP Quintuplex Pump for High-Pressure Fracturing & Cementing Product Overview The KQZ2500 Plunger Pump is a heavy-duty, 2500 HP (1865 kW) quintuplex reciprocating plunger pump engineered for the most demanding high-pressure well service operations. With a maximum stroke ...

Poproś o wycenę

Uprzejmie prosimy o skorzystanie z naszego formularza kontaktowego online poniżej w przypadku jakichkolwiek pytań. Nasz zespół skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Możesz przesłać do 5 plików, a każdy z nich może mieć maksymalnie 10 MB.