Rura olejowa API 5CT OCTG do produkcji ropy i gazu
Szczegóły produktu
| Wątek połączenia: | NC26, NC31, NC38, NC50 | Zakres rozmiarów: | Średnica zewnętrzna od 1,315” do 4-1/2” (33,4 mm do 114,3 mm) |
|---|---|---|---|
| Dostępne stopnie: | J55, K55, N80, L80, C90, T95, P110, V150, 13Cr-80/110, 28Cr-80/110 | OD: | 2-3/8", 3-1/2", 4", 4-1/2" |
| Podkreślić |
Rura olejowa API 5CT,Rury octg API 5CT |
||
Opis produktu
Rurociągi naftowe są kluczowym elementem w procesie budowy studni naftowych i gazowych.wnętrze obudowy znajduje się rurka służąca jako przewód do transportu ropy naftowej i gazu ziemnego z zbiornika na powierzchnięRury muszą wytrzymać ciśnienie wytwarzane podczas produkcji, obciążenia rozciągające, cieczy korozyjnych i ekstremalnych temperatur.W przeciwieństwie do obudowy, która stabilizuje odwiert, rurka jest prawdziwą tętnicą, przez którą węglowodory płyną do obiektów powierzchniowych do przetwarzania..
Klasyfikacja rur według typu połączenia
Rury API 5CT są klasyfikowane na trzy główne typy połączeń:
|
Rodzaj |
Pełne nazwisko |
Opis |
|
NU |
Pozostałe, o masie przekraczającej 1 kg |
Koniec rury nie jest pogrubiony; nitki są cięte bezpośrednio do korpusu rury. |
|
UE |
Włókna i ich części |
Konce rur są zagęszczane (zdenerwowane) na zewnątrz przed przędzeniem, zapewniając większą wytrzymałość połączenia. |
|
IJ |
Rury złączne integralne |
Węzełki z pudełka są cięte bezpośrednio do korpusu rury bez oddzielnego sprzężenia. |
Specyfikacje techniczne
Standardy i zgodność
Standardowy:API SPEC 5CT / ISO 11960
Zakres rozmiarów:1.315" do 4-1/2" (33,4 mm do 114,3 mm) średnicy zewnętrznej
Dostępne stopnie:J55, K55, N80, L80, C90, T95, P110, V150, 13Cr-80/110, 28Cr-80/110
Połączenia nitkowe:UEE 8, NUE 10, TPCO, VAM, VAM TOP, NEW VAM i inne połączenia premium
Wskazówka klasyfikacji ️ dopasowanie stali do warunków studni
|
Klasa |
Min. siła wydajności (psi) |
Kluczowe cechy i zastosowania |
|
J55 / K55 |
55,000 |
Ogólnego przeznaczenia, najbardziej ekonomiczne, odpowiednie do płytkich studni i niskociśnionych, nieżrących środowisk. |
|
N80 |
80,000 |
Wyższa wytrzymałość niż J55. |
|
L80 |
80,000 |
Odporność podobna do N80, ale z ściślejszą kontrolą twardości. |
|
C90 / T95 |
90,000 / 95,000 |
Dedykowane klasy surowe do zastosowań o wyższej wytrzymałości w środowiskach H2S. Rozmiar ziarna drobniejszy niż ASTM 5, z rygorystycznymi ograniczeniami twardości. |
|
P110 |
110,000 |
Wysokiej wytrzymałości dla głębokich studni i środowisk o wysokim ciśnieniu. |
|
V150 |
150,000 |
Ultra wysoka wytrzymałość dla bardzo głębokich studni i najtrudniejszych warunków obciążenia.- |
|
13Cr-80/110 |
80,000 / 110,000 |
Martensytowa stal nierdzewna o doskonałej odporności na korozję CO2, idealna dla środowisk słodkich (CO2) i umiarkowanie kwaśnych do podwyższonych temperatur. |
|
28Cr-80/110 |
80,000 / 110,000 |
Zestaw o wysokiej odporności chromu na korozję, przeznaczony do ekstremalnie słodkich i kwaśnych warunków, zapewniający lepszą odporność na korozję CO2 i H2S. |
Połączenia przedziałów premium
Połączenia premium (takie jak VAM®, VAM TOP®, NEW VAM i własne połączenia TPCO) zapewniają zwiększoną integralność uszczelniania w porównaniu ze standardowymi wątkami API.
Główne zalety połączeń premium:
Ocieplenie metalowedla wyższej szczelności gazu
Ramię zwrotnego kąta momentu obrotowegodo precyzyjnej kontroli makijażu
Wskaźnik ciśnienia w zakresie 100% nadwozia rurna wybranych wzorach
Kwalifikacja ISO 13679 CAL-IVdo obsługi krytycznej
Wymiennośćpomiędzy rodzinami VAM®
Kompatybilne zMartensytowe stali nierdzewnej(13Cr, Super 13Cr) i stopów o bazie niklu
Szczegółowy wykres wymiarów i wagi
|
OD (w) |
OD (mm) |
Połączenie wątków |
WT (w) |
WT (mm) |
Waga normalna (kg/m) |
Waga normalna (lb/ft) |
|
2-3/8" |
60.32 |
NUE |
0.169 |
4.24 |
5.95 |
4.00 |
|
2-3/8" |
60.32 |
UEE |
0.169 |
4.24 |
4.60 |
3.09 |
|
2-3/8" |
60.32 |
NUE |
0.190 |
4.83 |
6.85 |
4.60 |
|
2-3/8" |
60.32 |
UEE |
0.190 |
4.83 |
6.99 |
4.70 |
|
2-3/8" |
60.32 |
NUE |
0.254 |
6.45 |
8.63 |
5.80 |
|
2-3/8" |
60.32 |
UEE |
0.254 |
6.45 |
8.86 |
5.96 |
|
2-3/8" |
60.32 |
NUE |
0.295 |
7.49 |
9.82 |
6.60 |
|
2-3/8" |
60.32 |
NUE |
0.336 |
8.53 |
10.94 |
7.35 |
|
2-3/8" |
60.32 |
UEE |
0.336 |
8.53 |
11.09 |
7.45 |
|
2-7/8" |
73.02 |
NUE |
0.217 |
5.51 |
9.52 |
6.40 |
|
2-7/8" |
73.02 |
UEE |
0.217 |
5.51 |
9.67 |
6.50 |
|
2-7/8" |
73.02 |
NUE |
0.276 |
7.01 |
11.61 |
7.80 |
|
2-7/8" |
73.02 |
UEE |
0.276 |
7.01 |
11.76 |
7.90 |
|
2-7/8" |
73.02 |
NUE |
0.308 |
7.82 |
12.80 |
8.60 |
|
2-7/8" |
73.02 |
UEE |
0.308 |
7.82 |
12.95 |
8.70 |
|
2-7/8" |
73.02 |
NUE |
0.340 |
8.64 |
13.91 |
9.35 |
|
2-7/8" |
73.02 |
UEE |
0.340 |
8.64 |
14.06 |
9.45 |
|
2-7/8" |
73.02 |
NUE |
0.392 |
9.96 |
15.63 |
10.50 |
|
2-7/8" |
73.02 |
NUE |
0.440 |
11.18 |
17.11 |
11.50 |
|
3 1/2" |
88.90 |
NUE |
0.216 |
5.49 |
11.46 |
7.70 |
|
3 1/2" |
88.90 |
NUE |
0.254 |
6.45 |
13.69 |
9.20 |
|
3 1/2" |
88.90 |
UEE |
0.254 |
6.45 |
13.84 |
9.30 |
|
3 1/2" |
88.90 |
NUE |
0.289 |
7.34 |
15.18 |
10.20 |
|
3 1/2" |
88.90 |
NUE |
0.375 |
9.52 |
18.90 |
12.70 |
|
3 1/2" |
88.90 |
UEE |
0.375 |
9.52 |
19.27 |
12.95 |
|
3 1/2" |
88.90 |
NUE |
0.430 |
10.92 |
21.82 |
14.30 |
|
3 1/2" |
88.90 |
NUE |
0.476 |
12.09 |
23.07 |
15.50 |
|
3 1/2" |
88.90 |
NUE |
0.530 |
13.46 |
25.30 |
17.00 |
|
4" |
101.60 |
NUE |
0.226 |
5.74 |
14.14 |
9.50 |
|
4" |
101.60 |
UEE |
0.226 |
5.74 |
14.14 |
9.50 |
|
4" |
101.60 |
NUE |
0.262 |
6.65 |
16.37 |
11.00 |
|
4" |
101.60 |
NUE |
0.330 |
8.38 |
19.64 |
13.20 |
|
4" |
101.60 |
NUE |
0.415 |
10.54 |
23.96 |
16.10 |
|
4" |
101.60 |
NUE |
0.500 |
12.70 |
28.13 |
18.90 |
|
4" |
101.60 |
NUE |
0.610 |
15.49 |
33.04 |
22.20 |
|
4 1/2" |
114.30 |
NUE |
0.271 |
6.88 |
18.75 |
12.60 |
|
4 1/2" |
114.30 |
UEE |
0.271 |
6.88 |
18.97 |
12.75 |
|
4 1/2" |
114.30 |
NUE |
0.337 |
8.56 |
22.62 |
15.20 |
|
4 1/2" |
114.30 |
NUE |
0.380 |
9.65 |
25.30 |
17.00 |
|
4 1/2" |
114.30 |
NUE |
0.430 |
10.92 |
28.13 |
18.90 |
|
4 1/2" |
114.30 |
NUE |
0.500 |
12.70 |
32.00 |
21.50 |
|
4 1/2" |
114.30 |
NUE |
0.560 |
14.22 |
36.27 |
23.70 |
|
4 1/2" |
114.30 |
NUE |
0.630 |
16.00 |
38.84 |
26.10 |
Jak wybrać odpowiednie rurki?
Wybór odpowiedniej rury polega na dopasowaniu warunków studni do klasy stali i rodzaju połączenia:
Głębokość i ciśnienieW przypadku głębszych odwiertów i większych ciśnienia wymagane są wyższe stopnie wytrzymałości (P110, V150).
Środowisko żrąceW przypadku H2S (kwaśnego) wymagane jest C90, T95 lub L80; w przypadku CO2 (słodkiego) wymagane jest nierdzewne 13Cr lub 28Cr.
Integralność połączenia Standardowe nitki API (EUE, NUE) są ekonomiczne; połączenia premium (VAM TOP, NEW VAM) zapewniają lepszą uszczelnienie gazu dla studni HP/HT.
WynikiW przypadku obiektów o wysokim poziomie eksploatacji, w przypadku obiektów o wysokim poziomie eksploatacji, w przypadku obiektów o wysokim poziomie eksploatacji, w przypadku obiektów o wysokim poziomie eksploatacji, w przypadku obiektów o wysokim poziomie eksploatacji, w przypadku obiektów o wysokim poziomie eksploatacji, w przypadku obiektów o wysokim poziomie eksploatacji, w przypadku obiektów o wysokim poziomie eksploatacji, w przypadku obiektów o wysokim poziomie eksploatacji, w przypadku obiektów o wysokim poziomie eksploatacji, w przypadku obiektów o wysokim poziomie eksploatacji.
Dlaczego współpracować z Sunrise w zakresie rur naftowych?
Jako wyspecjalizowana firma handlowa z silnymi partnerstwami fabrycznymi, Sunrise oferuje:
Materiał z certyfikatem API 5CT¢ Pełna identyfikowalność za pomocą certyfikatów badań w zakładach.
Całkowite pokrycie klasOd J55 do wysokiej stopu 28Cr.
Elastyczne opcje długościR1, R2 lub R3, aby pasowały do projektu studni.
Dostęp do połączeń premiumDostępne wątki premium z rodziny standard API lub VAM®.
Globalne wsparcie logistyczneDokumenty eksportowe, przewozy morskie/powietrzne oraz dostawa do odległych miejsc.
Skontaktuj się z namiAby zamówić API 5CT rury naftowe dla swojej produkcji studni, wtryskiwanie studni, lub projekt overwork.
Najważniejsze cechy produktu
Rurociągi naftowe są kluczowym elementem w procesie budowy studni naftowych i gazowych.wnętrze obudowy znajduje się rurka służąca jako przewód do transportu ropy naftowej i gazu ziemnego z zbiornika na powierzchnięRury muszą wytrzymać ciśnienie wytwarzane podczas produkcji, obciążenia rozciągające, ...
KTZ600S Pumpy tłocznicze 600HP Wysokiej Prędkości Triplex Pumpy do obsługi studni
Product Overview The KTZ600S Plunger Pump is a high-speed, 600 HP (447 kW) reciprocating plunger pump engineered for demanding well service operations. With a maximum stroke rate of 450 RPM, it delivers exceptional flow rates in a compact, lightweight package. This pump is a key component in modern ...
KQZ1000L Pumpy tłocznicze Pumpy pięciokrotne 1000 KM do obsługi studni pod wysokim ciśnieniem
Product Overview The KQZ1000L Plunger Pump is a high-power, 1000 HP (746 kW) quintuplex reciprocating plunger pump engineered for the most demanding well service operations. With a maximum stroke rate of 450 RPM and a robust connecting rod load of 100,000 lbs (445 kN), it delivers exceptional flow ...
KTZ2250 Pumpy tłokowe Pumpy wysokiego ciśnienia o mocy 2250 KM do szczelinowania i cementu
Product Overview The KTZ2250 Plunger Pump is a heavy-duty, 2250 HP (1,679 kW) reciprocating plunger pump engineered for the most demanding high-pressure well service operations. With a maximum stroke rate of 330 RPM and an exceptional connecting rod load of 238,570 lbs (1,061,212 N), it delivers the ...
Pompa Plungerowa KQZ2500 – Pięciotłokowa Pompa o Mocy 2500KM do Frakcjonowania i Cementowania pod Wysokim Ciśnieniem
KQZ2500 Plunger Pump – 2500HP Quintuplex Pump for High-Pressure Fracturing & Cementing Product Overview The KQZ2500 Plunger Pump is a heavy-duty, 2500 HP (1865 kW) quintuplex reciprocating plunger pump engineered for the most demanding high-pressure well service operations. With a maximum stroke ...
Uprzejmie prosimy o skorzystanie z naszego formularza kontaktowego online poniżej w przypadku jakichkolwiek pytań. Nasz zespół skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.